Pytania i odpowiedzi

Jak zapisać się na lekcję otwartą lub start test dla starszych uczniów?

Wypełnij formularz: zapisy. Oddzwonimy do Ciebie i zaprosimy na lekcje otwarte lub start test (uczniowie od 4 kl. szkoły podstawowej). Lekcje otwarte i start testy odbywają się w pierwszym tygodniu września.

Ile kosztują lekcje?

Cena roczna/koszt miesięczny lekcji zależy od grupy wiekowej i długości zajęć. Wszelkie materiały do zajęć (książki, płyty, dostępy online itd.) są wliczone w cenę kursu. Opłata wpisowa dla każdego ucznia wynosi 220zł. Ceny miesięczne zajęć znajdziesz w zakładce kursy. Pamiętaj, że opłacasz kurs, nie pojedyncze lekcje.  Umowę podpisujemy dopiero po zajęciach otwartych. 

Na jakie konto wpłacać opłaty?

Dane do przelewu znajdują się w zakładce płatności.

Ile trwa i jak wygląda kurs?

Każdy kurs opracowałyśmy z myślą o jednym roku szkolnym. Po roku uczniowie przechodzą na następny kurs. I tak od 2-latków, aż po maturzystów. Opisy kursów znajdziesz tu

Jak wygląda lekcja?

Metody jakimi pracujemy i sposób prowadzenia zajęć sprawdzisz tu

Ile osób jest w grupie?

Grupki 2 i 3-latków liczą zwykle od 6 do 8 uczniów. Grupy dzieci starszych do 10, a nastolatków od 10 do 12 osób.

Co w ferie i w wakacje? Kiedy są dni wolne?

Ferie to zwykle czas odpoczynku dla nauczycieli i uczniów. W wakacje organizujemy całodzienne zajęcia wakacyjne z programami Cambridge. Dni wolne i wszelkie wydarzenia w szkole sprawdzisz w naszym kalendarzu. Możesz go też połączyć z tym, którego używasz w telefonie.

Czy moje dzieci w różnym wieku mogą być w tej samej grupie?

Kursy przygotowałyśmy z myślą o potrzebach i możliwościach ucznia w konkretnym wieku, dlatego np. 3 i 6-latek,  4 i 5-latek, 7 i 8-latek będą poznawać język angielski w innych grupach. Od 4kl. szkoły podstawowej o wyborze grupy decyduje wynik Start Testu. Chodzi o to, by dzieci nauczyły się jak najwięcej i w najlepszych warunkach, w najbardziej dopasowanej grupie.

Z jakich podręczników korzystają uczniowie?

Pracujemy na renomowanych i najnowszych podręcznikach Cambridge i  Express Publishing, dostosowanych do wieku uczniów. Podręczniki zawsze dobiera nauczyciel w porozumieniu z metodykiem – pod kątem potrzeb i możliwości uczniów. Wszystkie zawierają oprogramowanie multimedialne, z którego korzystamy na zajęciach.

Czy lekcje przepadają, gdy dziecko jest chore?

Jeśli Twoje dziecko było nieobecne na zajęciach, możesz poprosić nauczyciela grupy lub nasz sekretariat o odrobienie lekcji w innej grupie na tym samym poziomie. Wtedy podamy Ci dzień i godzinę zajęć.  Zwykle 2 razy do roku organizujemy też dodatkowe zajęcia, które pozwolą odrobić nieobecności.  Jeśli to nauczyciel choruje, wtedy organizujemy zastępstwo lub umawiamy się z Wami na termin odrabiania, który pasuje wszystkim z grupy. Nie zwracamy opłat za pojedyncze lekcje, na których uczeń się nie pojawił.

A jeśli np. z powodu pandemii nie można prowadzić lekcji?

Wtedy pracujemy w systemie on-line, który znamy od podszewki. Jesteśmy przygotowane do pracy on-line i przeszłyśmy odpowiednie szkolenia. W ten sposób uczymy zarówno dzieci młodsze, jak i starsze, a nauczyciel łączy się z uczniami na żywo, na pełne, interaktywne lekcje, do których wystarczy laptop lub tablet z wbudowaną kamerą. Podczas lekcji on-line również gramy, śpiewamy i tańczymy, rysujemy, a ze starszymi realizujemy materiał tak, jak na lekcji w naszej szkole.